niedziela, 1 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

♦ Dzisiaj obchodzimy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Jest to tak zwana niedziela Ad Gentes, w czasie której w sposób szczególny modlimy się za misjonarki i misjonarzy posługujących na całym świecie. Z tej okazji gościmy dziś młodzież z jezuickiego wolontariatu z Torunia i Warszawy, która przygotowuje się do miesięcznego wyjazdu do Zambii, by wesprzeć pracę tamtejszych jezuitów. Na zakończenie Mszy świętej krótko opowiedzą o tym projekcie.

♦ W przyszłą niedzielę pojawi się u nas polski misjonarz z Rosji ks. Grzegorz Zwoliński.

♦ W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota Miesiąca. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca, oprócz podziękowań i próśb do Maki Bożej Łaskawej, podczas Modlitwy Różańcowej, medytacja nad III Tajemnicą Radosną Różańca Świętego.

♦ W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19.00.

♦ W każdą niedzielę Wielkiego Postu, również o godz. 19.00, zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

♦ Rekolekcje Wielkopostne w naszym Sanktuarium odbędą się w dniach od 15 do 18.03. br.

♦ Bardzo dziękujemy za kolejne wpisy do Księgi Łask. Przypominamy, że Księga Łask znajduje się w zakrystii naszego Sanktuarium. Bardzo prosimy z niej korzystać. Jednocześnie przypominamy, że nie zapisujemy w niej próśb do Matki Bożej, ale jedynie łaski, które naszym zdaniem otrzymaliśmy za Jej przyczyną. Za wymienione w Księdze łaski dziękujemy w każdą sobotę podczas nabożeństwa ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 19.00, oraz podczas Mszy św. o 20.00.

♦ W soboty 7 marca i 11 kwietnia Siostry Nazaretanki zapraszają dziewczęta i ich rodziny na Dni Otwarte do swoich szkół – gimnazjum i liceum przy ul. Czerniakowskiej 137. W programie przewidziano spotkanie informacyjne z siostrą dyrektor i prezentację oferty programowej. Więcej informacji na stronie internetowej Sióstr Nazaretanek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz