niedziela, 24 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj, po każdej Mszy świętej przeprowadzana jest kwesta do puszek i zbiórka darów rzeczowych dla Domu Samotnej Matki prowadzonego przez Siostry Urszulanki w Tarnowie. Dom daje schronienie kobietom na czas porodu i pierwszych tygodni życia z dziećmi. Stale przebywa w nim kilkanaście matek z noworodkami. Dary rzeczowe, jakie można przynieść za tydzień, to wszelkie przybory, ubrania i artykuły higieniczne dla noworodków. Zarówno dary materialne, jak i datki pieniężne zbierane będą przez wolontariuszy i w całości trafią do Domu Samotnej Matki jeszcze w maju (między Dniem Matki 26.05 a Dniem Dziecka 1.06).

Również dzisiaj po ostatniej Mszy św.  (ok. godziny 20.50) odbędzie się koncert staropolskich pieśni o Duchu Świętym, zatytułowany: Pomóż mi, Święty Dusze, Twoją chwałę mnożyć. Szczegóły na plakatach.

Msza w intencji poszukujących męża albo żony zostanie odprawiona we wtorek o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji znalezienia tej drugiej połowy małżeńskiej. Po mszy św. będziemy kontynuować warsztaty z p. Igą Glapińską "Dawanie i branie w relacjach".

W najbliższą środę 27 maja Centrum Duchowości Świeckich zaprasza na godzinę 19.00 do podziemi Sanktuarium na kolejne spotkanie zatytułowane: "Powrót cnoty umiarkowania, gdy wszystkiego jest aż nadto". Wprowadzenie do tematu wygłosi Mateusz Matyszkowicz - filozof, redaktor naczelny Fronda LUX, autor i wydawca programu "Literatura na trzeźwo", emitowanego na antenie TV Republika i w Internecie, dziennikarz i publicysta, autor wielu artykułów i audycji, związany ze środowiskiem Teologii Politycznej.
Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy na mszę św. o godz. 17.30 w niedzielę 31 maja, na zakończenie której będzie błogosławieństwo wody św. Ignacego. Zapraszamy na te msze święte co miesiąc w ostatni dzień miesiąca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz