niedziela, 31 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

W ubiegłą niedzielę przeprowadzona została kwesta do puszek i zbiórka darów rzeczowych dla Domu Samotnej Matki prowadzonego przez Siostry Urszulanki w Tarnowie. Miło nam poinformować, że zebrano 3420 złotych oraz dary rzeczowe. Serdecznie dziękujemy w imieniu obdarowanych za Państwa hojność!

Dzisiaj, na zakończenie Mszy św. o godz. 17.30, będzie błogosławieństwo wody św. Ignacego. Zapraszamy na te msze święte co miesiąc, w ostatni dzień miesiąca o godz.17.30.

Od jutra o godz. 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na początku będziemy się modlić różańcem, a potem Litanią do Serca Pana Jezusa.

W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Centralna Procesja Bożego Ciała rozpocznie się Uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralne pw. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Bezpośrednio po Mszy św. ruszy procesja, która przejdzie następującą trasą: I ołtarz przy Kościele św. Anny, II ołtarz przy Kościele Seminaryjnym, III ołtarz przy Kościele Sióstr Wizytek  i IV ołtarz na Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kazanie wygłosi J. Em. Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Odśpiewany zostanie hymn Te Deum, a po błogoslawieństwie Najświętszym Sakramentem, nastąpi zakończenie procesji. Z racji procesji, w tym dniu nie będzie w naszym kościele mszy świętych o godz. 11 i 12.
 
W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Apostolstwo Modlitwy zaprasza na specjalne Msze święte w każdy Pierwszy Piątek Miesiąca o godz. 17.30. Pamiętajmy w tym dniu, aby przyjąć Komunię Świętą w intencji wynagradzającej Sercu Pana Jezusa. Natomiast w Pierwszą Sobotę, podczas Modlitwy Różańcowej o godz. 19.00, na prośbę Matki Bożej, zatrzymamy się nieco dłużej w Piątej Tajemnicy Radosnej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy VIII Święto Dziękczynienia. Przeżyjemy je pod hasłem "Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy". W tym dniu, wobec przedstawicieli wszystkich wiernych Archidiecezji Warszawskiej, wyrazimy nasze dziękczynienie za nawiedzenie parafii i rektoratów przez Matkę Bożą w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.
8.00 - z pl. Marszałka Piłsudskiego wyruszy dziękczynna procesja różańcowa, która wraz z Kopią Cudownego Obrazu przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.
11.00 - przed Kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii (ul. Jana III Sobieskiego) zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości.
12.00 - przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.
14.00 - otwarcie Miasteczka dla Dzieci, wystawy wojskowej, Teatru XXI wieku
14.00-15.00 - koncert Arki Noego
15.00-21.00 - Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Wiara i Nadzieja”
21.00 - wspólna modlitwa uwielbienia
21.37 - iluminacja Świątyni i zakończenie obchodów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz