niedziela, 3 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKANOCNA


W najbliższą sobotę 9 maja (zawsze druga sobota maja), w naszym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie przeżywana będzie patronalna uroczystość odpustowa kościoła - Uroczystość Matki Bożej Łaskawej. Gorąco zapraszamy tego dnia. Główne obchody rozpoczną się procesją z naszego sanktuarium o godz. 19.00. Chcemy w ten sposób oddać cześć Patronce Warszawy niosąc Jej zabytkową figurę. Następnie będzie uroczysta Msza św. o godz. 20.00, w czasie której homilię wygłosi ks. Prałat Bronisław Piasecki. Zapraszamy!

Codziennie o 19.00 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej. W maju modlimy się Modlitwą Różańcową, Litanią do Matki Bożej, a do 9 maja modlimy się również Nowenną do Matki Bożej Łaskawej.

We wtorek 5 maja o godzinie 20.45, w podziemiach kościoła, ojciec Wojciech Żmudziński SJ poprowadzi kolejny wykład "Wychowawca wobec moralnych dylematów" promujący Jezuicki Model Wychowania. Spotkanie skierowane jest do wychowawców, którzy pracują w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, a także do tych, którzy animują zajęcia z młodzieżą w organizacjach pozarządowych. Prowadzący spotkanie przedstawi pomysły na pracę z uczniami nad hierarchią wartości, a zarazem podejmie temat roli wychowawcy w kształtowaniu postaw moralnych i światopoglądu młodego człowieka. Zapraszamy na kolejne spotkania, które będą się odbywać mniej więcej co miesiąc.

W piątek 8 maja po Mszy św. o 20.00, Pani Ewa Storożyńska, współautorka książki „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, wygłosi prelekcję wprowadzającą do sobotniej Uroczystości i poprzedzającej jej procesji.

10 maja, (zawsze w drugą niedzielę miesiąca) w sanktuarium o 16.00 odprawiana jest Msza święta Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Pamiętajmy, że Matka Boża Łaskawa nie raz ochroniła lud Warszawy, innych miast, czy też całej Polski w 1920 r. Po mszy świętej odbywa się comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy. Przy ambasadzie Kanady uczestnicy marszu modlić się będą o uwolnienie Mary Wagner. Szczegóły na stronie http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz