czwartek, 4 czerwca 2015

Uroczystość Bożego Ciała


W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) msze odbyły się w naszym kościele według porządku niedzielnego, ale z racji procesji w tym dniu nie było mszy świętych o godz. 11 i 12. Centralna Procesja Bożego Ciała rozpoczęła się Uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela obok naszego kościoła. Kazanie wygłosił J. Em. Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Po Mszy św. wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Wzięły w niej udział chorągwie oraz dziewczynki sypiące kwiatki z naszej parafii archikatedralnej. Procesję prowadziła figura Matki Bożej Łaskawej z naszego sanktuarium. Procesja przechodziła trasą: ul. Świętojańska, Plac Zamkowy, ul. Krakowskie Przedmieście i ul. Królewską na Plac Piłsudskiego gdzie nastąpiło zakończenie procesji. Ołtarze były przygotowane w następujących miejscach:

I ołtarz przy Kościele św. Anny
II ołtarz przy Kościele Seminaryjnym
III ołtarz przy Kościele Sióstr Wizytek
IV ołtarz na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Na koniec procesji podziękowania i słowo duszpasterskie wygłosił kard. Nycz. Potem odśpiewano hymn Te Deum, i zostało udzielone uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Relacja wideo z tej uroczystości dostępna jest w Informacjach TV Republika.

Po uroczystościach figura Matki Bożej pod eskortą br. Rafała, ks. Roberta, naszych kleryków i panów ministrantów wróciła do naszego kościoła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz