czwartek, 19 marca 2015

Msza św. Józefa z Bractwem Dobrej Śmierci

19 marca obchodziliśmy uroczystość św. Józefa, oblubieńca Maryi, przybranego ojca Jezusa, patrona Kościoła, patrona II Soboru Watykańskiego, patrona mężów, ojców, patrona rodziny, patrona pracy i patrona dobrej śmierci.

Plan liturgii:

19.00 - procesja z Najświętszym Sakramentem z kaplicy adoracji do ołtarza głównego. W procesji biorą udział mężczyźni z Bractwa Dobrej Śmierci z Józefowa, którzy z uroczystym śpiewem pieśni "Szczęśliwy kto sobie patrona" (o św. Józefie) będą towarzyszyć kapłanowi z Najśw. Sakramentem.

19.05 - nabożeństwo do św. Józefa

19.30 - modlitwa śpiewem Godzinek o św. Józefie

20.00 - uroczysta msza św. ku czci opiekuna Najświętszej Maryi Panny, podczas której oprawę muzyczną a capella zapewnia Bractwo Dobrej Śmierci.

Introit - "Witaj Józefie święty i ojcze litości"
Offertorium - "Czego chcesz od nas Panie"
Communio - "Niech Jezus Chrystus będzie pochwalony"

Poświęcenie sztandaru Bractwa

20.55 - Ite misa est - "Apel Warszawski" a po nim Bractwo Dobrej Śmierci na wyjście zaśpiewało z ludem pieśń "Kto się w opiekę"

Dzięki śpiewom starodawnym można było rzeczywiście uczestniczyć w modlitwie takiej, jaką modlono się wieki temu. Po liturgii odbyło się spotkanie Bractwa w podziemiach sanktuarium. Mamy nadzieję, że Bractwo na stałe włączy się we wspieranie modlitwy i liturgii przy naszym sanktuarium.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz