niedziela, 22 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W najbliższą środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 20.00, jeżeli będą chętni, będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.

W tym samym dniu o godzinie 19.00,  w podziemiach naszego Sanktuarium, odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach Centrum Duchowości Świeckich.  Konferencję wprowadzającą pt. "Co Kościół w dobie globalizacji może wnieść cennego do aktualnej dyskusji o sprawiedliwym ładzie społecznym?" wygłosi o. Zdzisław Wojciechowski SJ.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19.00, a w niedziele, również o godz. 19.00, na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. W tym dniu, podobnie jak w ubiegłym roku, przy wejściu do naszego Sanktuarium będzie trwał  kiermasz świąteczny, z którego cały dochód przeznaczony zostanie dla dzieci z domu dziecka prowadzonego przez siostry Urszulanki Szare w Otorowie. Na kiermaszu będą sprzedawane ozdoby świąteczne (i nie tylko) przygotowane przez siostry i dziewczynki z domu dziecka. Kiermasz rozpocznie się od ok. 8:30, a skończy po 21:00.

Przypominamy, że w zakrystii naszego Sanktuarium znajduje się Księga Łask. Bardzo prosimy z niej korzystać. Nie zapisujemy w niej próśb do Matki Bożej, ale łaski, które naszym zdaniem otrzymaliśmy za Jej przyczyną. Wpisy mogą być anonimowe, choć nie muszą. Za wymienione w Księdze łaski dziękujemy w każdą sobotę podczas nabożeństwa ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 19.00, oraz podczas Mszy św. o 20.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz