niedziela, 1 listopada 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny, ale tylko jeden raz. Warunki zyskania odpustu są następujące:
1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy
2) odmówienie "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga"
3) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św.
W dniach 1­8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek Apostolstwo Modlitwy zaprasza na specjalną mszę św. o 17.30, a po niej na spotkanie formacyjne. W sobotę, podczas Nabożeństwa ku czci Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski, o godz. 19.00, rozważymy kolejną tajemnicę światła.

W pierwsze piątki miesiąca, na Mszy św. o 20.00, modlimy się o powołania na braci i kapłanów do naszego zakonu. Zapraszamy i prosimy o modlitwę w tej intencji.

W każdą drugą niedzielę miesiąca, o godz. 16.00, odprawiana jest msza św. Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Po mszy św. odbywa się Pokutny Marsz Różańcowy.

Przypominamy, że na terenie sanktuarium działa chór, który co jakiś czas daje o sobie znać i dzisiaj kieruje serdeczne zaproszenie do potencjalnych nowych członków. Spotkania chóru odbywają się w środy po ostatniej mszy św. czyli ok. godz. 20.50.

Listopad, to miesiąc szczególnie poświęcony pamięci o naszych drogich zmarłych, czyli zgłębiania tajemnicy obcowania świętych. Kartki z imionami zmarłych polecanych modlitwie Kościoła można składać w niedziele u brata Rafała pod chórem, a w ciągu tygodnia w zakrystii.

Poleconym zmarłym ofiarujemy jutro, czyli we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, wszystkie msze święte. Przypominamy jednocześnie, że porządek mszy świętych będzie zwykły. Przez cały rok mszę św. o 20.00 w każdy 2 i 4 poniedziałek miesiąca. Modlitwę różańcową przez cały listopad codziennie o 19.00.

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy św., udostępniamy nową książkę jezuity o. Franciszka Siega pt. "Listy do pierwszych Chrześcijan".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz