wtorek, 8 grudnia 2015

Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia Bożego


Dzisiaj obchodziliśmy rozpoczęcie Roku Miłosierdzia Bożego w naszej świątyni.

Dwa lata po wyborze na Stolicę Piotrową (13.03.2013) - Ojciec Święty Franciszek Listem Apostolskim (Bullą Misericordiae Vultus) ogłosił 11 marca 2015 r. Rok Miłosierdzia Bożego. 14 marca 2015 r. Franciszek wyjaśnił swoją decyzję:

"Drodzy bracia i siostry. Często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić jeszcze bardziej oczywistym swe posłannictwo bycia świadkiem miłosierdzia. Jest to droga, która rozpoczyna się od nawrócenia duchowego. I dlatego postanowiłem ogłosić Jubileusz Nadzwyczajny, którego ośrodkiem będzie miłosierdzie Boże. Będzie to Rok Święty Miłosierdzia. Chcemy przeżywać go w świetle słów Pana: Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny (Łk 6, 36)."

Dla Kościoła w Polsce ma to szczególne znaczenie, gdyż Ojciec Święty będzie w tym czasie gościł w naszym kraju w 1050. rocznicę Chrztu Polski i weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, gdzie w Łagiewnikach Jan Paweł II ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego.

Początek Roku Miłosierdzia Bożego to 8 grudnia 2015 r. (Święto Niepokalanego Poczęcia NMP), a zakończenie to 20 listopada 2016 r. (Święto Chrystusa Króla Wszechświata).

Więcej informacji na stronach Radia Watykańskiego.

Tutaj można zapoznać się z wykazem dotychczasowych jubileuszy obchodzonych w Kościele.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz