niedziela, 25 listopada 2012

Ogłoszenia - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA, 25.11.2012  1. Papieski Wydział Teologiczny organizuje w poniedziałek, 26 listopada, w Kolegium Jezuitów przy ul. Rakowieckiej 61 na Mokotowie sesję „Pół wieku po Beatlesach, pół wieku po Soborze”. Na jej program złożą się: projekcja filmu „50 lat od rozpoczęcia Soboru Watykańskiego” oraz dyskusja panelowa. Patronat honorowy nad sesją objął Nuncjusz Apostolski w Polsce. Szczegóły znajdziemy na afiszach. 
  2. Wszystkich poszukujących męża lub żony oraz ich bliskich zapraszamy na Mszę św. w najbliższy wtorek o 20.00. Ubogaci ją recytacją poezji o miłości i samotności reżyser, aktor teatralny i filmowy oraz prezenter telewizyjny Jan Krzysztof Szczygieł. 
  3. W najbliższą środę o 18.00 Centrum Duchowości Świeckich zaprasza na konferencję o. Zdzisława Wojciechowskiego „Czas jako świątynia Bożej obecności”. Omawiając biblijną koncepcję czasu ukaże on jej wpływ na rozumienie sensu historii oraz na poczucie odpowiedzialności za dobre wykorzystanie czasu naszego życia na ziemi. Szczegóły na afiszu. Także w środę podczas Mszy św. o godz. 20.00 będziemy wyrażać wdzięczność Bogu za posługę w naszym sanktuarium o. Zdzisława Wojciechowskiego (w dniu jego imienin) oraz innych listopadowych solenizantów z naszej wspólnoty zakonnej. Gorąco zapraszamy. 
  4. Podczas Mszy św. w piątki o 17.30 o. Tomasz Ortmann omawia treści naszej wiary w ramach cyklu zatytułowanego „Wyznawać – celebrować – przeżywać – przemodlić, czyli Credo jako sposób bycia chrześcijan”. 
  5. Na rozpoczęcie sympozjum „Od źródła do interpretacji” w piątek po Mszy św. o 20.00 odbędzie się w naszym sanktuarium koncert Zespołu Harmonia Sacra. Kolejny koncert „Msza Elsnera” odbędzie się w sobotę po Mszy o 16.00. Serdecznie zapraszamy. 
  6. Modlitwa różańcowa za zmarłych w naszym Sanktuarium codziennie do końca listopada o g. 19.15. Zapraszamy do udziału w niej. 
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Ofiary złożone na tacę podczas wszystkich Mszy św. w tym dniu zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z renowacją konserwatorską popiersi wielkiego poety o. Macieja Sarbiewskiego oraz marszałka Franciszka Bielińskiego, któremu Warszawa zawdzięcza wybrukowanie swych najważniejszych ulic. To jego imieniem została nazwana ul. Marszałkowska. Popiersia tych dwu wielkich Polaków ubogacały wnętrze naszej świątyni do czasów zniszczenia jej podczas II wojny światowej. 
  8. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. o g. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 16.00 , 17:30 i 20.00 będzie można obejrzeć w podziemiach naszego sanktuarium film dokumentalny o tym wielkim kaznodziei królewskim, pisarzu, proroku, słudze miłosierdzia i jednocześnie inicjatorze budowy tej świątyni, ks. Piotrze Skardze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz