czwartek, 1 listopada 2012

Ogłoszenia -Uroczystość Wszystkich Świętych, 1.11.2012

Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 XI 2012 

  1. Gorąco zapraszamy na wystawę ikon domowych pochodzących z Rosji, Ukrainy, Mołdawii i Rumunii w podziemiach naszego Sanktuarium. By na nią trafić należy po wyjściu z kościoła skręcić w prawo i wejść przez drzwi, na których znajduje się plakat. Wystawę można oglądać w godz. 10.00-19.00 do czwartku 8 listopada. 
  2. W dniach 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest: (1) stan łaski uświęcającej, (2) brak przywiązania do grzechu nawet lekkiego w momencie, w którym chce się uzyskać odpust, (3) przyjęcie Komunii Św., (4) modlitwa w intencjach Ojca św., (5) nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych. Odpust można uzyskać raz dziennie. 
  3. Kartki z imionami zmarłych, których pragniemy polecić modlitwom Kościoła, można skłądać w ciągu tygodnia w zakrystii. W ich intencji w Sanktuarium ofiarujemy Msze św. w Dzień Zaduszny, przez cały rok Msze św. o godz. 20.00 odprawiane w każdy 2. i 4. poniedziałek miesiąca oraz modlitwę różańcową w listopadzie codziennie o godz. 19.15. 
  4. Przypominamy, że w ramach Roku Wiary podczas Eucharystii o godz. 17.30 w piątki o. Tomasz Ortmann a w niektóre środy o. Paweł Szpyrka przybliżają nam wiarę Kościoła. Zapraszamy do wspólnej refleksji. Następne spotkania w piątek 9 XI oraz w środę 14 XI. 
  5. Natomiast w najbliższą środę 7 listopada, po Mszy św. o 17.30, o. Aleksander Jacyniak omówi ikonę Zstąpienia Jezusa do otchłani. Serdecznie zapraszamy. 
  6. W piątek przeżywać będziemy Wspomnienie Wszystkich Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 8.00, 8.30, 16.00, 17.30 i 20.00. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy o Komunii wynagradzającej Bożemu Sercu za grzechy świata. 
  7. W listopadzie modlitwa różańcowa za zmarłych poleconych w wypominkach codziennie o 19.15. 
  8. W lipcu przyszłego roku odbędą się w Brazylii Światowe Dni Młodzieży poprzedzone pobytem uczestników w jednej z brazylijskich diecezji. Szczegóły na plakacie w kruchcie Sanktuarium.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz