niedziela, 5 lipca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Codziennie o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej. Modlimy się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej Różańcem i Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu.

W soboty, również o 19.00, zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Nabożeństwa rozpoczyna procesja ze świecami. Podczas liturgii odczytujemy kartki z prośbami i podziękowaniami kierowanymi do Boga przez pośrednictwo Patronki naszego Sanktuarium.  Można je składać każdego dnia w specjalnie przygotowanej do tego skrzynce znajdującej się przy wejściu do Kościoła. W soboty o godz. 20.00 w intencji próśb i podziękowań odprawiana jest specjalna Msza święta ku czci Matki Bożej Łaskawej.

Przypominamy, że w zakrystii naszego Sanktuarium znajduje się Księga Łask. Bardzo prosimy z niej korzystać. Nie zapisujemy w niej próśb do Matki Bożej, ale łaski, które naszym zdaniem otrzymaliśmy za Jej przyczyną. Wpisy mogą być anonimowe, choć nie muszą. Za wymienione w Księdze łaski dziękujemy w każdą sobotę podczas nabożeństwa ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 19.00,  oraz podczas Mszy św. O 20.00.

W drugą niedzielę miesiąca w sanktuarium o 16.00 odprawiana jest Msza święta Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Pamiętajmy, że Matka Boża Łaskawa już nie raz ochroniła lud Warszawy, innych miast czy też całej Polski w 1920 r. Po mszy świętej odbywa się comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy. Przy ambasadzie Kanady uczestnicy marszu modlić się będą o uwolnienie Mary Wagner. Szczegóły na stronie http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Informujemy, że jakiś czas temu, w naszym Sanktuarium, został znaleziony mały cenny drobiazg. Jeżeli ktoś podejrzewa, że jest jego właścicielem, niech zgłosi się do zakrystii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz