niedziela, 2 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj,  na wszystkich Mszach świętych, gościmy ks. Jana Hübnera SDB (ze Zgromadzenia Księży Salezjanów), który od 10 lat posługuje na misjach w Afryce. Prowadził on działalność misyjną w Kamerunie, Gabonie, Republice Centralnej Afryki, a teraz jest w miasteczku Doba na południu Czadu, jednym z najbiedniejszych i najbardziej skorumpowanych państw na świecie. Ks. Jan skieruje do nas specjalne misjonarskie słowo.

W Święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia, zapraszamy na historyczne wydarzenie na terenie naszej parafii - Mszę świętą inaugurującą rozpoczęcie urzędu nowego Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Po uroczystości zaprzysiężenia w Parlamencie, o godz. 11.45 w bazylice archikatedralnej pw. Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie zostanie odprawiona Msza święta inaugurująca prezydenturę.

W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca.

Apostolstwo Modlitwy zaprasza na swoje Msze święte w pierwsze piątki miesiąca o godz. 17.30. Po mszy świętej zawsze jest jednogodzinne spotkanie, które prowadzi o. Jan Orłowski SJ. Na spotkaniu omawiane są intencje modlitewne na kolejny miesiąc i inne sprawy duchowe i organizacyjne. Serdeczne zapraszamy!

W nocy z wtorku na środę, 4-5 sierpnia, będziemy gościć harcerzy pielgrzymów – czyli pielgrzymkową Grupę Szarą - rozpoczynających pielgrzymkę do Częstochowy w ramach Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Grupa Szara będzie miała swoją Eucharystię 4 sierpnia o 17.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej a wyruszy  5 sierpnia, po Mszy św. o godz. 5.30 w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Planowane wejście na Jasną Górę 14 sierpnia rano.

W drugą niedzielę miesiąca w sanktuarium o 16.00 odprawiana jest Msza św. Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Pamiętajmy, że Matka Boża Łaskawa już nie raz ochroniła lud Warszawy, innych miast czy też całej Polski w 1920 r. Po mszy świętej odbywa się comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy. Szczegóły na stronie http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl

W dniach 22-26 sierpnia odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Częstochowy. W Warszawskiej Pielgrzymkowej Grupie Rowerowej bierze udział młodzież z opiekunami, rodziny z dziećmi, wszyscy chętni. Zgłoszenia na pielgrzymkę będą przyjmowane w najbliższą środę 5 sierpnia o godzinie 19 w Sanktuarium u Matki Bożej Łaskawej. Szczegóły dotyczące pielgrzymki na plakacie w gablocie. Więcej informacji pod  tel. 608 486 766. Pielgrzymka jest wpisana w kalendarz wydarzeń Archidiecezji Warszawskiej. Strona pielgrzymki: http://www.warszawskarowerowa.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz