niedziela, 30 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Msza św. z błogosławieństwem Wody św. Ignacego Loyoli odbędzie się 31 sierpnia w poniedziałek, g. 17.30. Zapraszamy na te msze święte zawsze w ostatni dzień miesiąca.

Msza św. Apostolstwa Modlitwy odbędzie się 4 września w pierwszy piątek miesiąca, g. 17.30. Po mszy świętej jest spotkanie, które prowadzi o. Jan Orłowski SJ. Serdeczne wszystkich zapraszamy!

7 października 1973 roku Sługa Boży, ks. Prymas Stefan kard. Wyszyński dla ożywienia i upowszechnienia kultu MB Łaskawej dokonał uroczystej koronacji cudownego obrazu Matki Bożej papieską koroną. On również poświęcił kamień węgielny do naszego kościoła i rekonsekrował naszą świątynię po jej odbudowie. Dlatego pragniemy uczcić pamięć tego wielkiego opiekuna naszej świątyni i umieścić jego popiersie w kościele 7 października tego roku, właśnie w kolejną rocznicę koronacji papieskiej. Chcemy w ten sposób rozpocząć stałą modlitwę w intencji beatyfikacji ks. kardynała. Koszt wykonania i umieszczenia takiego popiersia wynosi ok. 17 tys. zł. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w realizacji tej inicjatywy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz