piątek, 16 października 2015

Rola MB Łaskawej w dziejach Warszawy i historii Polski - E. Storożyńska w Dobrym Miejscu na Dewajtis
Spotkanie autorskie pisarki Ewy Storożyńskiej miało miejsce w piątek 16.10.2015 o godz.18.00 w Dobrym Miejscu w W-wie.ul.Dewajtis 3, Las Bielański. Sala św. Józefa. Wstęp wolny.

Temat spotkania "Rola Matki Bożej Łaskawej w dziejach Warszawy i historii
Polski, Bitwa Warszawska 1920, Powstanie 1944 roku, Stan Wojenny 1981"

W spotkaniu wziął również udział o. Lesław Ptak SJ, który przybliżył postać drugiego autora książki o. dr Józefa Bartnika SJ.

Ewa J. P. STOROŻYŃSKA, prawnik z wykształcenia, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek historyczno-religijnych, m.in. takich książek jak: „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, „Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata”, "Przepowiednie Maryi o losach Polski. Historia nieznanych objawień". "Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą", wydana 2011 przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek, wyróżniona w Konkursie im. Jerzego Skowronka podczas Targów Książki Historycznej w 2011 roku. Prof. Barbara Grochulska wręczając nagrodę wyraziła żal, że książka nie jest promowana i jest trudno dostępna, więc praktycznie mało znana. Ocenił ją wysoko prof. Wiesław Jan Wysocki (recenzja w "Naszym Dzienniku") oraz polecał prof. Jerzy Wojtczak Szyszkowski (tyg. "Źródło").

Pisarka swoją szczegółowo udokumentowaną opowieścią przedstawiła słuchaczom nieustanną opiekę Matki Bożej na tle kilkusetletniej historii polskiego narodu. Spora część przywołanych przez p. Ewę Storożyńską faktów jest zdecydowanej większości Polaków nieznana. Nic dziwnego, bowiem nie znajdziemy ich w podręcznikach historii, tak jak nie znajdziemy w nich np. nawet małej wzmianki o dwukrotnym wstawiennictwie Matki Bożej w Bitwie Warszawskiej w 1920 r., bitwie która zaważyła o historii Polski i Europy. Można tu sobie zadać proste pytanie, co tak naprawdę ja sam wiem o Cudzie nad Wisłą? Matka Boża Łaskawa nigdy nas nie zawiodła. Zawodzili ludzie. Bez zawierzenia Matce Bożej nie możemy liczyć na najmniejsze nawet zwycięstwo. Do spotkania zachęca również portal Prawy.pl Spotkania autorskie z p. Ewą zorganizowała Aneta Ciężarek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz