niedziela, 22 lutego 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

♦ W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19.00.
♦ W każdą niedzielę Wielkiego Postu, również o godz. 19.00, zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
♦ Wszystkie nabożeństwa wieczorne w Wielkim Poście, z wyjątkiem piątku i niedzieli, będziemy kończyć Godzinkami o Matce Bożej Bolesnej.
♦ Najbliższa Msza św. w intencji poszukujących męża albo żony zostanie odprawiona we wtorek 24 lutego o godz. 20:00. Po mszy św. odbędzie się w podziemiach dzielenie Słowem Bożym w grupach. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji znalezienia tej drugiej połowy małżeńskiej.
♦ W najbliższą środę 25 lutego br. o godzinie 19.00, w podziemiach naszego Sanktuarium, odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach Centrum Duchowości Świeckich. Konferencję wprowadzającą pt. "Czym jest Boża sprawiedliwość? Czy jeszcze to rozumiemy?"- część II wygłosi  o. Zdzisław Wojciechowski SJ. Miesiąc temu przedstawiony został stan aktualnej dyskusji o cnocie sprawiedliwości. Dotychczasowe modele i teorie sprawiedliwości zamiast rozwiązywać problemy nierówności społecznych, jeszcze ją pogłębiają. Wg amerykańskich Komunitarian refleksję nad cnotą sprawiedliwości należy zacząć od nowa, biorąc pod uwagę dziedzictwo judaizmu i chrześcijaństwa, dziedzictwo Arystotelesa oraz kultury prawnej Rzymian. W kolejnej części pokazane zostaną biblijne korzenie refleksji nad Bożą sprawiedliwością.
♦ Rekolekcje Wielkopostne w naszym Sanktuarium odbędą się w dniach od 15 do 18.03. br.
♦ Święta Góra Athos – to tytuł kolejnego spotkania z cyklu „Śladami najpiękniejszych ikon świata.” Ojciec Aleksander Jacyniak SJ i Jerzy Kazimierczak zapraszają w najbliższy piątek o godz. 18.00 do podziemi naszego Sanktuarium.
♦ W sobotę 28 lutego zapraszamy na mszę św. o godz. 17.30, na zakończenie której będzie błogosławieństwo wody św. Ignacego. Taka msza św. odprawiana jest co miesiąc, w ostatni dzień miesiąca o godz. 17.30.  Polecamy też informacje na temat cudownej wody św. Ignacego na stronie naszego Sanktuarium.  
♦ Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 61 zaprasza na  Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Odbędą się one w dniach od 23-25 lutego o godz. 19.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz