niedziela, 1 lutego 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2015

♦ W poniedziałek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwanego także Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy świętych będzie powszedni. Prosimy przynieść  ze sobą świece.

♦ W poniedziałek też obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego.O godz. 15.00 osoby konsekrowane  spotykają się w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu, odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego i procesjonalnie ze świecami i śpiewem przejdą do Bazyliki archikatedralnej  św. Jana Chrzciciela. O godz. 16.00 zostanie uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. Bpa Józefa Górzyńskiego. Homilię wygłosi O. Gabriel Bartoszewski OFMcap. Oprawę liturgiczną poprowadzą klerycy Seminarium Duchownego Księży Pallotynów z Ołtarzewa i Międzyzakonny chór sióstr pod dyrekcją ks. dr. Dariusza Smolarka SAC siostry Dolores Nowak.

♦ Informujemy, że w zakrystii naszego Sanktuarium znajduje się tzw. Księga Łask. Bardzo prosimy z niej korzystać. W tej Księdze nie zapisujemy próśb do Matki Bożej, ale łaski, które naszym zdaniem otrzymaliśmy za Jej przyczyną. Wpisy mogą być anonimowe, choć nie muszą. Za wymienione w Księdze łaski będziemy dziękować w każdą sobotę podczas nabożeństwa ku czci Matki Bozej o godz. 19.00,  oraz podczas Mszy św. O 20.00.

♦ W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

♦ W najbliższą sobotę podczas nabożeństwa ku czci Matki Bożej o godz. 19.00, będzie możliwość wspólnej modlitwy Różańcowej, przedstawienia Matce Bożej Łaskawej próśb i podziękowań, oraz, z racji I Soboty Miesiąca, medytacja nad II Tajemnicą Radosną. Serdecznie zapraszamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz