niedziela, 8 lutego 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA ZWYKŁA

♦ Bardzo dziękujemy za pierwsze cztery wpisy do Księgi Łask. Przypominamy, że Księga Łask znajduje się w zakrystii naszego Sanktuarium. Bardzo prosimy z niej korzystać. Nie zapisujemy w niej próśb do Matki Bożej, ale łaski, które naszym zdaniem otrzymaliśmy za Jej przyczyną. Wpisy mogą być anonimowe, choć nie muszą. Za wymienione w Księdze łaski dziękujemy w każdą sobotę podczas nabożeństwa ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 19.00,  oraz podczas Mszy św. O 20.00.
♦ "Im bardziej zagłębiałem się w tą postać, tym bardziej robiła na mnie wrażenie. Przede wszystkim tym, jaki to był człowiek, jakim był tytanem pracy. Zobaczyłem i poznałem osobę wierną swoim ideałom, od początku do końca stojącą na wybranej pozycji. Ujrzałem osobę wyrazistą, która robiła to, w co wierzyła. Był wierny ignacjańskiej zasadzie magis – więcej. Więcej dla Boga i dla Ojczyzny." Tak powiedział o swojej pracy nad „Skargą” reżyser, Jarosław Mańka. Film „Skarga” można będzie obejrzeć 13.02. br. W Domu Rekolekcyjno - Formacyjnym na Bielanach o godz. 18.00. Wstęp wolny.  Po projekcji spotkanie z reżyserem filmu. Wejście B, ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa.
♦ Przypominamy, że 8 grudnia 2014 roku w Pałacu Biskupów w Krakowie ogłoszone zostało uroczyste otwarcie procesu beatyfikacyjnego księdza Piotra Skargi. Stało się tak po 402 latach od śmierci najbardziej znanego i kontrowersyjnego polskiego Jezuity. Ojciec Skarga był głównym inicjatorem budowy naszego Sanktuarium. Od tamtej chwili Ojcu Piotrowi Skardze SJ przysługuje tytuł „Sługi Bożego”.
♦ W najbliższą środę, 11.02, będziemy obchodzić wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Będzie to jednocześnie XXIII Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 17.30 i 20.00 osoby chore będą miały możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Proszę nie mylić tego sakramentu z Ostatnim Namaszczeniem. Sakrament Chorych ma na celu zjednoczenie się z Chrystusem w cierpieniu i odzyskanie zdrowia duszy i ciała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz