niedziela, 8 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

♦ Na zakończenie Tygodnia Misyjnego gościmy w naszym Sanktuarium polskiego misjonarza z Rosji. Ks. Grzegorz Zwoliński pochodzi z diecezji sandomierskiej, przyjął święcenia kapłańskie w roku 1997, a od roku 2002 jest proboszczem w Kirowie w Rosji, 1000 km na pół. wsch od Moskwy. Stara nazwa miasta to Wiatka, gdzie m.in. byli zesłani Polacy po powstaniu styczniowym. Zapraszamy na stronę catholic.kirov.ru

♦ W najbliższą sobotę, podczas nabożeństwa do Matki Bożej Łaskawej, kolejne rozważanie peregrynacyjne.

♦ W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19.00, a w niedziele, również o godz. 19.00, na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

♦ W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszym Sanktuarium Rekolekcje Wielkopostne. Odbędą się one od 15 do 18 marca. Poprowadzi je o. Grzegorz Ginter SI pracownik domu rekolekcyjnego w Falenicy.

♦ Collegium Bobolanum Papieskiego Wydziału Teologicznego zaprasza na kolejną z cyklu Konferencji Bobolanum, które poświęcone są ważkim aspektom sztuki rozeznawania duchowego. Cykl został zatytułowany: Anioły i demony. Sztuka rozeznawania duchów. W czwartek 12 marca, o godzinie 19-tej, wykład pod tytułem Między dobrem a złem – sztuka roztropnej oceny postępowania człowieka, wygłosi ceniony wykładowca i wybitny teolog moralny, znawca duchowości, jezuita, ks. dr Artur Filipowicz SJ. Konferencje, na które wstęp jest wolny, tradycyjnie odbywają się w drugi czwartek miesiąca, w auli wielkiej Collegium Bobolanum przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.

♦ 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, oblubieńca i opiekuna Maryi, przybranego ojca Jezusa, patrona Kościoła i II Soboru Watykańskiego, patrona mężów, ojców,  rodziny, pracy i dobrej śmierci. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą ku czci  tego wyjątkowego świętego. A oto przebieg liturgii:
19.00 - procesja z Najświętszym Sakramentem z kaplicy adoracji do ołtarza głównego. W procesji biorą udział mężczyźni z Bractwa Dobrej Śmierci, którzy z uroczystym śpiewem będą towarzyszyć kapłanowi z Najśw. Sakramentem.
19.05 - nabożeństwo do św. Józefa
19.30 - modlitwa śpiewem Godzinek o św. Józefie
20.00 - uroczysta msza św. której oprawę muzyczną zapewnia Bractwo Dobrej Śmierci.
20.55 - po Mszy św. uroczysta procesja Bractwa Dobrej Śmierci na wyjście

♦ Również 19 marca zapraszamy mężczyzn na mszę dla mężczyzn o godzinie 21.00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz