niedziela, 15 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


Dzisiaj rozpoczynamy w naszym Sanktuarium Rekolekcje Wielkopostne. Odbędą się one w dniach od 15 do 18 marca. Poprowadzi je o. Grzegorz Ginter SI, dyrektor Domu Rekolekcyjnego przy Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Falenicy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone:
dzisiaj – na każdej Mszy świętej
w poniedziałek, wtorek i środę - podczas Mszy świętych o godz. 16.00, 17.30 i 20.00.

Na zakończenie Tygodnia Misyjnego gościliśmy w naszym Sanktuarium polskiego misjonarza z Rosji.  Ks. Grzegorz Zwoliński informuje, że otrzymał od Państwa 8620 zł i 115 euro i jednocześnie bardzo dziękuje za gościnność i hojność.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19.00, a w niedziele, również o godz. 19.00, na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, oblubieńca i opiekuna Maryi, przybranego ojca Jezusa, patrona Kościoła i II Soboru Watykańskiego, patrona mężów, ojców,  rodziny, pracy i dobrej śmierci. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą ku czci  tego wyjątkowego świętego. A oto przebieg liturgii:
19.00 - procesja z Najświętszym Sakramentem z kaplicy adoracji do ołtarza głównego. W procesji biorą udział mężczyźni z Bractwa Dobrej Śmierci, którzy z uroczystym śpiewem będą towarzyszyć kapłanowi z Najśw. Sakramentem.
19.05 - nabożeństwo do św. Józefa
19.30 - modlitwa śpiewem Godzinek o św. Józefie
20.00 - uroczysta msza św. której oprawę muzyczną zapewnia Bractwo Dobrej Śmierci.
20.55 - po Mszy św. uroczysta procesja Bractwa Dobrej Śmierci na wyjście

W tym dniu, o godz. 21.00 zostanie odprawiona kolejna Msza św. Mężczyzn.

W piątek, podczas kolejnego spotkania w ramach wirtualnych pielgrzymek śladami najpiękniejszych ikon świata, ks. Roman Batorski przybliży ikonografię bizantyjską na Krecie. Zapraszamy do podziemi naszego Sanktuarium po Mszy św. 17.30, czyli ok. 18.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz