niedziela, 29 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
Podobnie jak w ubiegłym roku w Niedzielę Palmową organizujemy kiermasz świąteczny, z którego cały dochód przeznaczony jest dla dzieci z domu dziecka prowadzonego przez siostry Urszulanki Szare w Otorowie. Na kiermaszu będą sprzedawane ozdoby świąteczne (i nie tylko) przygotowane przez siostry i dziewczynki z domu dziecka. Kiermasz rozpoczniemy ok. 8:30, a skończymy po 21:00.

Od poniedziałku do środy włącznie spowiadamy bez przerwy od godz. 8.30 do 21.00.

W Wielki Czwartek spowiadamy od 8.30 do godz. 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na Liturgię Wieczerzy Pańskiej, którą zakończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. W tym dniu po Liturgii nie spowiadamy.

W Wielki Piątek spowiadamy od 8.30 do 15.00. Wtedy rozpoczyna się Liturgia Męki Pańskiej. Na koniec Liturgii odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i w ten sposób rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. W czasie Liturgii nie spowiadamy. Po Liturgii  spowiadamy do godz. 22.00.

W Wielki Piątek Centralne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpocznie się o godz. 20.00 przy kościele św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68. Poprowadzi je kard. Nycz. Droga Krzyżowa przejdzie następujacą trasą: kościół św. Anny- Krakowskie Przedmieście-Miodowa-Senatorska-pl. Teatralny-Wierzbowa-pl. Piłsudskiego-Tokarzewskiego-Koraszewicza-Krakowskie Przedmieście-kościół św. Anny.

W Wielką Sobotę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o tej godzinie codziennie aż do Święta Bożego Miłosierdzia. W tym dniu spowiadamy od 8.30 do 20.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00.

W Wielką Sobotę przy naszym Sanktuarium będzie prowadzona kwesta pod hasłem: „podziel się jajkiem z braćmi w Indiach” na rzecz chrześcijan żyjących w Khandamal. Kwestę poprowadzi  Fundacja Christiani.

Również w Wielką Sobotę, w godzinach 11.00-15.00, przy Grobie Pańskim czuwać będą Schola Świętego Wawrzyńca z Glinianki oraz Bractwo Dobrej Śmierci z Józefowa. Śpiewane będą Godzinki o Męce Pańskiej i tradycyjne, staropolskie pieśni pasyjne.

W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny nie spowiadamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz