niedziela, 26 kwietnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA


♦ Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza w Kościele Katolickim w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem "Powołania a świętość: poruszeni Pięknem". Więcej informacji na stronach Episkopatu Polski.

♦ We wtorek o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza w intencji poszukujących męża albo żony. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji znalezienia drugiej połowy małżeńskiej. Tym razem po Mszy św. odbędzie się w kościele wykład Igi Glapińskiej dotyczący budowania relacji pt. "Mity, oczekiwania i iluzje dotyczące relacji międzyludzkich". Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej Sanktuarium.

♦ W najbliższą środę Centrum Duchowości Świeckich zaprasza na godzinę 19.00 do podziemi Sanktuarium na kolejne spotkanie zatytułowane "Sprawiedliwość podstawą ładu korporacyjnego". Każda organizacja, w tym zwłaszcza gospodarcza jest ze względu na swoje podstawowe cele i wyzwania społecznością. I jako społeczność potrzebuje zasad kształtujących wewnętrzne stosunki – nazywamy je ładem korporacyjnym lub zbiorowymi stosunkami pracy. Sprawiedliwość jest wartością, normą i kompetencją kluczową dla relacji społecznych warunkujących funkcjonowanie i rozwój organizacji gospodarczej. Warto spojrzeć na potrzebę sprawiedliwości i konsekwencje braku jej poszanowania w wewnętrznych relacjach korporacyjnych. Wprowadzenie do tematu wygłosi Adam Cichocki, prezes firmy doradczej Brad Consulting, który pracował dla wielu kluczowych firm polskich i międzynarodowych działających w Polsce. Przez kilka lat był prezesem międzynarodowej firmy doradczej w Kijowie. Przez jedną kadencje był członkiem Rady Katolików Świeckich przy Episkopacie Polski. Zapraszamy!

♦ W czwartek 30.04 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy, która będzie miała miejsce w sobotę 9 maja. Modlitwa Nowenny będzie odmawiana na zakończenie nabożeństwa o 19.00.

♦ W czwartek 30.04 zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30, na zakończenie której będzie błogosławieństwo wody św. Ignacego.

♦ W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota Miesiąca.

♦ W najbliższy piątek 1 maja, o godz. 16.00 Msza św. Apostolstwa Modlitwy, a o 19.00 rozpocznie się Nabożeństwo Majowe. W ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

♦ W sobotę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesioną z 3 na 2 maja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz