niedziela, 5 kwietnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wspólnota Jezuitów składa wszystkim nawiedzającym nasze sanktuarium (zarówno fizycznie jak i wirtualnie) serdeczne życzenia radosnego i owocnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa!

W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, przed Świętem Miłosierdzia, które będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz.15.00.

W najbliższą sobotę, podczas nabożeństwa do Matki Bożej Łaskawej zapoznamy się z kolejnymi treściami Nowenny Peregrynacyjnej. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium gościmy obraz Matki Bożej Jasnogórskiej za dwa tygodnie  19.04.

Przypominamy, że w zakrystii naszego Sanktuarium znajduje się tzw. Księga Łask. Bardzo prosimy z niej korzystać. W tej Księdze nie zapisujemy próśb do Matki Bożej, ale łaski, kóre naszym zdaniem otrzymaliśmy za Jej przyczyną. Wpisy mogą być anonimowe, choć nie muszą. Za wymienione w Księdze łaski dziękujemy w każdą sobotę podczas nabożeństwa ku czci Matki Bożej o godz. 19.00, oraz podczas Mszy św. o 20.00.
W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny nie spowiadamy.


Przekazujemy informację o pewnej ciekawej akcji mającej na celu radosne przeżywanie Zmartwychwstania Pańskiego, świętowanie i dzielenie się ze światem naszą radością ze zwycięstwa naszego Pana Jezusa Chrystusa, poprzez wcześniej specjalnie przygotowany układ taneczny. W akcji wezmą udział różne środowiska chrześcijańskie, głównie młodzieżowe. Akcja ma się odbyć 12 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia o godzinie 14.30 między kolumną Zygmunta III Wazy, a Kościołem św. Anny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz