niedziela, 21 czerwca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

W środę 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. Zapraszamy wszystkich wiernych na godz. 18.00 do naszej bazyliki archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela na mszę św. celebrowaną przez ks. biskupa Michała Janochę z udziałem Kapituły Metropolitalnej i chóru katedralnego.

W środę, 24 czerwca Centrum Duchowości Świeckich zaprasza na godzinę 19.00 do podziemi Sanktuarium na kolejne spotkanie zatytułowane: Pytania o cnotę męstwa dziś. Jak i od kogo nauczyć się męstwa?
Wprowadzenie do tematu wygłosi Zbigniew Rykowski - socjolog, uczestnik spotkań Centrum Duchowości Świeckich oraz Męskiej Wspólnoty w Połowie Drogi.

W czwartek 25 czerwca o godz. 12.00, w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61, będą obchodzone Uroczystości Jubileuszowe z okazji 50 lat kapłaństwa, pięciu jezuitów: o. Tadeusza Sierpińskiego, o. Czesława Romanowskiego, o. Michała Szuby, o. Stanisława Majchera i pracującego w naszym Sanktuarium o. Józefa Bielawskiego. Podczas uroczystej Mszy świętej homilię wygłosi o. Prowincjał Tomasz Kot SJ.

W zeszłą niedzielę uległ zmianie nasz dyżur w konfesjonale. Przed południem spowiadamy od godz. 9.00 do 11.00. Dyżur popołudniowy pozostaje bez zmian, czyli od 15.00 do 21.00.
Taka sytuacja potrwa do miesiąca września.

Ks. Maciej Tomaszewski SJ, który przez kilka lat mieszkał przy sanktuarium i posługiwał w duszpasterstwie poszukujących męża albo żony napisał książkę, w której zebrał homilie wygłoszone na mszach dla poszukujących w każdy ostatni wtorek miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Książka powstała z myślą o samotnych singlach, których głównym problemem jest samotność oraz trudność w odnalezieniu "drugiej połowy". Ks. Maciej Tomaszewski SJ, "Łaskawe impulsy", Wydawnictwo Rhetos, 2015, Książka dostępna jest na stronach wydawnictwa i w sklepiku przy Sanktuarium.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz