niedziela, 7 czerwca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - X NIEDZIELA ZWYKŁA - VIII ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

W najbliższy piątek 12.06, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, o godzinie 19.00,  zapraszamy na nabożeństwo  czerwcowe, w czasie którego Modlitwą Różańcową podziękujemy przez Serce Matki Bożej Łaskawej za dar Najświętszego Serca, a o godz. 19.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Łaskawej, w czasie której odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Po procesji, o godz. 20.00,  zapraszamy na uroczystą Mszę świętą, w czasie której kazanie okolicznościowe wygłosi jezuita o. Jerzy Seremak, biblista i wykładowca na Wydziale Teologicznym „Bobolanum”.

W każdą drugą niedzielę miesiąca,  w naszym Sanktuarium o 16.00 odprawiana jest Msza święta Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Pamiętajmy, że Matka Boża Łaskawa już nie raz ochroniła lud Warszawy, innych miast czy też całej Polski w 1920 r. Po Mszy świętej odbywa się comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy. Przy ambasadzie Kanady uczestnicy marszu modlić się będą o uwolnienie Mary Wagner. Szczegóły na stronie http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl

Przypominamy, że w zakrystii naszego Sanktuarium znajduje się tzw. Księga Łask. Bardzo prosimy z niej korzystać. W tej Księdze nie zapisujemy próśb do Matki Bożej, ale łaski, kóre naszym zdaniem otrzymaliśmy za Jej przyczyną. Wpisy mogą być anonimowe, choć nie muszą. Za wymienione w Księdze łaski dziękujemy w każdą sobotę podczas nabożeństwa ku czci Matki Bożej o godz. 19.00,  oraz podczas Mszy św. o 20.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz