niedziela, 6 września 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W podziemiach Sanktuarium w dniach 5-13 września prezentowana jest wystawa ikon „Wierzę w Syna Bożego”, na której swoje prace wystawia ponad 30 twórców związanych ze środowiskiem Droga Ikony. Wystawa jest owocem rocznej pracy ikonopisów w ramach trzyletniego Programu Medytacji Ikonograficznych, który jest odpowiedzią grupy na zaproszenie Episkopatu do włączenia się w przygotowania Kościoła do Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wystawa jest czynna: poniedziałek – środa w godz. 15.00 – 21.00; czwartek – niedziela w godz. 9.00 – 21.00.

We wtorek 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy, aby w tym dniu uczestniczyć we mszy świętej w naszym kościele i oddać cześć Matce Bożej Łaskawej.

W niedzielę 13 września o 16.00 odprawiana jest msza Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, a po mszy Pokutny Marsz Różańcowy.

W październiku w Collegium Bobolanum rusza Jezuicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Seniorki i seniorów zapraszamy do zapoznania się z programem studiów, który obejmuje cztery obszary: myśl chrześcijańska, Polska i świat, zdrowie oraz zajęcia fakultatywne. Wykłady odbywać się będą w Auli Wielkiej Collegium Bobolanum przy u. Rakowieckiej 61, w poniedziałki od godziny 11.00 do 12.30. Szczegóły na plakatach i ulotkach, które znajdują się z tylu kościoła, oraz na stronie internetowej Collegium Bobolanum.

7 października 1973 roku Sługa Boży, ks. Prymas Stefan kard. Wyszyński dla ożywienia i upowszechnienia kultu MB Łaskawej dokonał uroczystej koronacji cudownego obrazu Matki Bożej papieską koroną. On również poświęcił kamień węgielny do naszego kościoła i rekonsekrował naszą świątynię po jej odbudowie. Dlatego pragniemy uczcić pamięć tego wielkiego opiekuna naszej świątyni i umieścić jego popiersie w kościele 7 października tego roku, właśnie w kolejną rocznicę koronacji papieskiej. Chcemy w ten sposób rozpocząć stałą modlitwę w intencji beatyfikacji ks. kardynała. Koszt wykonania i umieszczenia takiego popiersia wynosi ok. 17 tys. zł. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w realizacji tej inicjatywy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz