niedziela, 13 września 2015

Ogłoszenia Duszpasterskie - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po raz ostatni można zobaczyć w podziemiach Sanktuarium wystawę ikon „Wierzę w Syna Bożego”, na której swoje prace wystawiło ponad 30 twórców związanych ze środowiskiem Droga Ikony. Wystawa jest owocem rocznej pracy ikonopisów w ramach trzyletniego Programu Medytacji Ikonograficznych, który jest odpowiedzią grupy na zaproszenie Episkopatu do włączenia się w przygotowania Kościoła do Jubileuszu 1050-tej Rocznicy Chrztu Polski. Wystawa jest dziś czynna do godz. 21-szej.

W poniedziałek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

We wtorek 15 września obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W czwartek 17 września, w 120-tą rocznicę śmierci św. arcybiskupa warszawskiego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, odbędzie się uroczyste wprowadzenie Jego relikwii do Świątyni Opatrzności Bożej. Uroczystości w Wilanowie rozpoczną się o godz. 11-tej a o 12-tej eucharystii przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski. Po mszy będzie koncert i inne wydarzenia.

Również w czwartek w kościołach jezuickich obchodzimy wspomnienie św. Roberta Bellarmina, jezuity, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek 18 września obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, zakonnika jezuity, patrona Polski, patrona archidiecezji warszawskiej.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się wizytacja kanoniczna w naszej parafii archikatedralnej, którą przeprowadzi bp Rafał Markowski.

Kontynuujemy zbiórkę pieniężną na popiersie kard. Wyszyńskiego, które zamierzamy umieścić w naszym sanktuarium 7 października. Jest to rzadka okazja, aby dołożyć swoją cegiełkę do czegoś, co na trwałe zagości w kościele i jest konkretnym wyrażeniem wdzięczności kard. Wyszyńskiemu. Ks. Prymas dla ożywienia i upowszechnienia kultu MB Łaskawej dokonał uroczystej koronacji cudownego obrazu Matki Bożej papieską koroną. On również poświęcił kamień węgielny do naszego kościoła i rekonsekrował kościół po jego odbudowie. Dlatego pragniemy uczcić pamięć tego wielkiego opiekuna naszej świątyni w kolejną rocznicę koronacji papieskiej obrazu. Chcemy w ten sposób rozpocząć stałą modlitwę w intencji beatyfikacji ks. kardynała. Koszt wykonania i umieszczenia takiego popiersia wynosi ok. 17 tys. zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz