niedziela, 25 stycznia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA

♦ Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 20.00, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu kameralnego zespołu wokalnego Ars Chori. W programie tradycyjne kolędy polskie i innych narodów w opracowaniu na chór a capella. Po koncercie odbędzie się zbiórka datków na rzecz starszej, niepełnosprawnej osoby, w celu pokrycia kosztów jej leczenia.

♦ W gablocie znajduje się grafik katechizacji narzeczonych w Archidiecezji Warszawskiej, spotkań warsztatowych wg programu Radość i Nadzieja oraz tzw. Wieczorów dla zakochanych.

♦ W najbliższy wtorek, wyjątkowo, przedpołudniowy dyżur w konfesjonale, zakończy się nie o 12.30 ale o 11.55. Przepraszamy za tę komplikację.

♦ W najbliższy wtorek zapraszamy poszukujących męża lub żony na mszę św. o godz. 20. Po mszy odbędzie się spotkanie w podziemiach podczas którego złożymy sobie bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia.

♦ W najbliższą środę 28 stycznia br. o godzinie 19.00, w podziemiach naszego Sanktuarium, odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach Centrum Duchowości Świeckich. Konferencję wprowadzającą pt. "Czym jest Boża sprawiedliwość? Czy jeszcze to rozumiemy?" wygłosi jezuita pracujący przy naszym Sanktuarium o. Zdzisław Wojciechowski SJ. Jesteśmy w szczególnym punkcie historii Kościoła i świata. Dotychczasowe rozumienie sprawiedliwości i jej praktyka w wersji liberalnej się wyczerpały. Dodatkowo coraz bardziej doświadczamy pojęciowej wieży Babel. Dotyczy to przede wszystkim pojęcia sprawiedliwości. O. Zdzisław pokaże próby czynione przez amerykańskich filozofów społecznych zwanych, Komunitarianami, które są w dużej mierze zbieżne z nauczaniem Katolickiej Nauki Społecznej, szczególnie zaś Benedykta XVI. Zapraszamy.

♦ Informujemy, że w zakrystii naszego Sanktuarium znajduje się tzw. Księga Łask. Bardzo prosimy z niej korzystać. W tej Księdze nie zapisujemy próśb do Matki Bożej, ale łaski, kóre naszym zdaniem otrzymaliśmy za Jej przyczyną. Wpisy mogą być anonimowe, choć nie muszą. Za wymienione w Księdze łaski będziemy dziękować w każdą sobotę podczas nabożeństwa ku czci Matki Bozej o godz. 19.00,  oraz podczas Mszy św. o 20.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz